Termálne kúpalisko Podhájska

AKTUALITY:

Aj vo sviatočnú nedeľu 1.9. sa okúpete v bazénoch Termálneho kúpaliska v Podhájskej od 9,00 do 19,00 h., vo wellnesse do 21,00 h.!

OBJEDNAŤ

Termálne kúpalisko Podhájska poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období.

termálny_kúpeľ_1

Návštevníkov kúpaliska tvoria nielen Slováci, ale aj turisti z Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska a iných krajín. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán.

Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novotvorené Wellness centrum Aquamarin.

termálny_kúpeľ_4

Liečivá termálna voda v Podhájskej

Obec Podhájska sa stala jednou z najnavštevovanejších kúpeľných a turistických atrakcií na Slovensku. Nachádza sa v okrese Nové Zámky, pričom patrí do Nitrianskeho kraja.

Liečivá termálna voda v Podhájskej je unikátna svojím špecifickým zložením minerálnych prvkov porovnateľným zloženiu vody Mŕtveho mora. Pochádza ešte z treťohorného žriedla. Vrt geotermálneho prameňa siaha do hĺbky 1900 m s teplotou vody pri ústi 80 C.


Obec_Podhájska


Pre výnimočné účinky tejto vody sa sem už roky vracajú tisíce návštevníkov. Lítium, ktoré sa vo vode nachádza napomáha liečbe dny, jodidy stimulujú štítnu žľazu, zlúčeniny vápnika pôsobia na doliečenie zlomenín, bromidy zmierňujú bolestivé stavy. Voda blahodárne pôsobí na ľudí, ktorí trpia prieduškovými chorobami a chorobami dýchacích ciest. Taktiež pomáha pri problémoch s kožnými ochoreniami, reumatizmom, cievnymi a kĺbovými ochoreniami, pretrvávajúcimi bolesťami chrbtice, s chorobami pohybového aparátu, dýchacieho a srdcovo-cievneho ústrojenstva, s gynekologickými a urologickými ochoreniami. Termálna voda v Podhájskej sa okrem spomenutého využíva aj na výrobu liečivej kozmetiky.

V areáli kúpaliska v Podhájskej sa nachádzajú aj detské, vírivé, plavecké a iné bazény. Na svoje si prídu priaznivci tobogánu, hydromasáže, sauny, solária, fitness a ďalších príjemných aktivít.

OBJEDNAŤ

Rozbor vody geotermálného prameňa:

Katióny Chem. zn. mg/l
Lítium Li 4,0
Sodík Na 5540,0
Draslík K 525,0
Amonium NH 1,62
Horčík Mg 113,9
Vápnik Ca 499,3
Železo Fe 6,3
Mangán Mn 0,14
Hliník Al 0,03
Spolu katiónov 6690,1
     
Anióny Chem. zn. mg/l
Fluór F 4,0
Chloridy Cl 8914,4
Bromidy Br 50,2
Jodidy J 3,61
Dusičnany NO stopy
Sírany SO 840,2
Bikarbonáty HCO 1211,3
Fosforečnany PO 0,34
Spolu aniónov 11024,05
     
Iné Chem. zn. mg/l
Kyselina kremičitá   84,5
Kyselina boritá   92,5
Sírovodík   neg.

Sme vždy radi, že vám poskytneme pohodlné, príjemné a cenovo dostupné ubytovanie preto naše stránky často vedú medzi vyhľadávacími dotazmi podhájska ubytovanie, ubytovanie podhajska privaty, podhajska ubytovanie v areali a ubytovanie podhajska.