Podhájska a okolie

OBJEDNAŤ

Termálne kúpalisko Podhájska

tkpodhajska

Termálne kúpalisko Podhájska má jedinečnú liečivú geotermálnu vodu. Táto unikátna voda, zložením podobná vode Mŕtveho mora, vyslúžila stredisku prezývku “slovenské Mŕtve more”. Pochádza ešte z treťohorného žriedla a v jeho spodných vrstvách našli zuby rýb, pelové zrnká a iný vtedajší biologický materiál. Voda v prameni má teplotu neuveriteľných 80°C a musí byť schladzovaná. Obsahuje množstvo jódu, ktorý ju sfarbuje do hneda.

Termálne kúpalisko Podhájska poskytuje návštevníkom možnosť oddychu a rekreácie tak v letnom ako i v zimnom období. Súčasťou komplexu je aj Wellness centrum s rôznymi službami ako masáže, sauny a pod.

Návštevníkov kúpaliska tvoria nielen Slováci, ale aj turisti z Čiech, Poľska, Maďarska, Rakúska a iných krajín. Počas letnej sezóny je návštevníkom k dispozícii deväť bazénov a tobogán. Súčasťou termálneho kúpaliska je aj novotvorené Wellness centrum Aquamarin.

VIRTUÁLNA 360° PREHLIADKA – TERMÁLNE KÚPALISKO

AKTUALITY:

Aj vo sviatočnú nedeľu 1.9. sa okúpete v bazénoch Termálneho kúpaliska v Podhájskej od 9,00 do 19,00 h., vo wellnesse do 21,00 h.!


Wellness centrum Aquamarin 

aquamarin

Wellness centrum Aquamarin ponúka komplex služieb pre oddych a relaxáciu. Názov wellness centra je odvodený od drahého kameňa akvamarín (aquamarine = voda mora). Vo wellness centre je návštevníkom k dispozícii vnútorný i vonkajší bazénový svet, vitálny svet, turecký kúpeľ Hammam, oddychové priestory, botanická záhrada a kaviareň. 

Bazénový svet – ponúka 9 bazénov s termálnou i úžitkovou vodou s množstvom vodných atrakcií vo vnútornom i vonkajšom prostredí.

Vitálny svet – ponúka komplex služieb pre relaxáciu – komplex sáun, tropický tunel, vodné peklo, morský kúpeľ, tepidárium, ľadopád, vedro odvahy i ochladzovací bazén.

VIRTUÁLNA 360° PREHLIADKA – WELLNESS CENTRUM AQUAMARIN


Slovenská Ľudová Izba

ľudová_izba_1

Etnologická expozícia slovenských ľudových krojov, ľudových predmetov a textílií.

Adresa: Senčianska 2, Podhájska. Otvorené počas letnej sezóny.

Bližšie informácie: Združenie pre rozvoj športu a kultúry, mobil 0950 291 255, e-mail: zrsknr@gmail.com alebo na Facebooku.

 


Turistické zaujímavosti v blízkom okolí obce Podhájska:

Ranč TRILOBIT

trilobit

Rodinný Ranč Trilobit môžete nájsť v obci Čechy na južnom Slovensku v okrese Nové Zámky. Pre priaznivcov jazdy na koni ponúka ideálnu príležitosť jazdenia i po okolí. Okrem toho je tu pre návštevníkov možnosť zapojiť sa do chodu gazdovstva a deti, pre ktoré je tu pripravené ihrisko, tu môžu bližšie spoznať domáce zvieratká ako kozičky, jahniatka či mačiatka.


Lyžiarsky vlek PALLAG

pallag

V obci Čechy v okrese Nové Zámky sa nachádza 200 metrov dlhý lyžiarsky vlek, ktorý je v prevádzke v zimnom období pri vhodných snehových podmienkach denne. Ponúka aj  možnosť večerného lyžovania. Lyžiarsky svah disponuje systémom umelého zasneženia. Pri nástupnej stanici vleku je k dispozícii bufet s možnosťou občerstvenia. Hneď oproti svahu na druhej strane cesty sa nachádza rybník, ktorý poskytuje možnosť zimného korčuľovania.


Termálne kúpalisko Štrand EMILA TATÁRIKA

emila

Štrand Emila Tatárika v Nových Zámkoch ponúka svojim návštevníkom na ploche približne 8 ha pestrú ponuku možností trávenia voľného času. Termálne kúpalisko leží na periférií mesta Nové Zámky v južnej časti západného Slovenska. Termálna voda vyvierajúca z vrtu z hĺbky 1506 m obsahuje málo sedimentu – piesok. Voda je nízkej tvrdosti, vysokej mineralizácie, charakteru hydrokarbonatového s obsahom jódu.

Vstup do areálu je cez drevený most, ktorý sa vybudoval cez mŕtve rameno rieky Nitra. Pre návštevníkov je tu pripravený areál s deviatimi bazénmi, ktoré sú k dispozícii počas letnej sezóny, ktorá sa začína začiatkom júna a trvá do konca septembra.

Areál kúpaliska poskytuje aj iné možnosti rekreácie vo voľnom čase podľa záujmu návštevníka na plochách športových a detských ihrísk. Pre milovníkov tenisu ponúkame možnosť využitia cvičnej steny alebo tenisových kurtov. Ďalšími atrakciami sú ping-pongové stoly a areál minigolfu s 18-timi obrazcami ako aj dvojdráhová kolkáreň. Neodmysliteľnou súčasťou sú novovybudované stravovacie zariadenia bufetového typu, sprchy, úschovňa cenných predmetov, úschovňa batožiny nové hygienické zariadenia, šatne, požičovňa športových potrieb.


Airport Golf Club

golf

Akadémia Airport golf bola vybudovaná pri Šuranoch o rozlohe 8 ha. Je prvým golfovým klubom v Nitrianskom kraji. Milovníkov golfu tu čaká – plnohodnotné 9-jamkové ihrisko, par 35 s dĺžkou 2500m, nový krytý a osvetlený driving range s dĺžkou 220 m, chipping area a putting green.

Každú sezónu sa na ihrisku koná niekoľko golfových akcií aj turnajov. Ani Vy si nenechajte ujsť čo najlepší golfový zážitok.

Po golfovej hre si môžete oddýchnuť v pohodlí novo zrekonštruovaného clubhousu s kapacitou 70 miest, kde vás ochotný personál priateľsky privíta a rád obslúži. Odtiaľto si  užijete pekný výhľad na krásy 9-jamkového golfového ihriska.


Archeopark Nitriansky Hrádok

hradok

Nový “Archeopark”, vybudovaný v lokalite Zámeček. Nájdete tu 7 informačných tábúl o živote v Zámečku a o Hrádockej Venuše. Archeopark sa nachádza pri rieke Nitra.


Ďalšie zaujímavé miesta a zábava…

OBJEDNAŤ

Sme vždy radi, že vám poskytneme pohodlné, príjemné a cenovo dostupné ubytovanie preto naše stránky často vedú medzi vyhľadávacími dotazmi podhájska ubytovanie, ubytovanie podhajska privaty, podhajska ubytovanie v areali a ubytovanie podhajska.